JESSICA JONES: RECENZJA | JESSICA JONES: REVIEW

Technicznie rzecz biorąc, to nie był maraton.  Ale i tak prawdopodobnie oślepnę.  Parę miesięcy temu  napisałam, że jeśli seriale Marvel-Netflix będą tak dobre jak „Daredevil”, to mogę stracić wzrok oglądając je. Jednak przejdę do rzeczy. Czas na recenzję serialu panny Jones.

jessicajonesheader

JESSCIA JONES BYŁA LEPSZA OD DAREDEVILA NIE WIEM JAK TO MOŻLIWE PO PROSTU ASDFGHJKL

Jak już wyraziłam swoje zdanie, powinnam je umotywować, jednak JESSCIA JONES BYŁA LEPSZA OD DAREDEVILA, NIE WIEM JAK TO MOŻLIWE PO PROSTU ASDFGHJKL

tumblr_lq2p5x3mwT1qht847

Przepraszam. Moje zachowanie woła o pomstę do nieba. Jednakże nie wiecie, nie wiecie jak bardzo Jessica Jones mi się podobała.

Nie mam pojęcia jak to możliwe, że MCU to miejsce, gdzie mamy do czynienia z filmami, gdzie koniki pasą się na tęczach, a z nieba spada brokatowy deszczyk (Ant-Man) oraz tak podobnym do prawdziwego życia (Jones), że czasami chce się płakać, a jakimś magicznym sposobem (Marvel!) łączy to w miarę sensowną całość.

Co najbardziej podobało mi się w Jessice Jones? Odpowiedź: wszystko.

Zacznijmy od samej Jessiki. Jessica jest twarda, niezależna i zaradna; była ciężko doświadczona przez los i mimo upływu czasu, przeszłość nadal ją prześladuje. Wyobrażam sobie, co musiała czuć i nie mogę jej nie podziwiać. Oczywiście nie pochwalam jej zamiłowania do alkoholu, ale właśnie przez te wady wydawała mi się bardziej ludzka. Krysten Ritter wykonała świetną robotę odgrywając jej rolę.

Uwielbiałam postaci drugoplanowe: przyszywaną siostrę Jessiki, Trish, Malcolma. Uwielbiałam muzykę. Gdybym chciała się rozpisywać, to pewnie napisałabym o tym książkę. Zatem: pomijając pewne  sprawy, ten serial jest jednym z najlepszych jakie oglądałam.

Odnośnie pewnych spraw. Niestety nie mogę pominąć jednej.

Kilgrave, Purple Man.  Ugh.

giphy
Wierzcie, Kilgrave jest chyba jedynym czarnym charakterem Marvela, którego zabiłabym i nie miała poczucia winy.

Co mogę napisać o antagoniście panny Jones? David Tennant zawsze znajdował się na liście moich ulubionych aktorów z powodu „Doctora Who”, jednak… wiesz, że aktor jest świetny, jeśli nienawidzisz i brzydzisz się postacią, która gra w serialu. Kilgrave, według mnie, to najlepszy i najstraszniejszy czarny charakter MCU, napisany i zagrany po mistrzowsku, ponieważ jest również najbardziej realny z nich wszystkich. Jego… uczucie? Obsesja? Tak, obsesja na punkcie Jessiki była przerażająca gdyż ludzie tacy jak on, chociaż pozbawieni władzy nad umysłami, istnieją.

http://tennydr10confidential.tumblr.com/post/133645438458/jessica-jones-gifset-episode-7warning

Powiedźcie mi, że nie czujecie się obrzydzeni.

Wiecie dlaczego jeszcze nienawidzę Kilgrave’a? Dlatego, że uwielbiam kolor fioletowy. A teraz, kiedy tylko go zobaczę, od razu myślę o nim.

Kilgrave, ty cukiersynu.

Koniec końców, „Jessica Jones” była świetna. Przypadła mi do gustu bardziej niż „Daredevil”. Oczywiście zdarzyło się parę słabszych momentów w trackie tego 13-godzinnego seansu i uważam, że serial mógłby być lepszy, gdyby wprowadzano Kilgrave’a stopniowo, a nie po 6 odcinkach podano go nam na tacy, ale to i tak nie wpłynie na moją ostateczną ocenę. Jeśli nie obejrzeliście „Jessiki Jones” powinniście to zrobić jak najszybciej.  Chyba, że zależy wam na waszym wzroku, gdyż mnie nie za bardzo.

MOJA OCENA: 100/10 [hipnotyczny]


Technically speaking, it wasn’t a marathon. But probably I will lose my sight anyway. A few months ago I have written if Marvel-Netflix series will be as good as „Daredevil” I can go blind by watching them. However, let’s get back to business. It’s time for a review of Miss Jones series.

AnPQUaE-c9cdb

JESSICA JONES WAS BETTER THAN DAREDEVIL I DON’T KNOW HOW I JUST

I’ve given my opinion, but I should explain why JESSICA JONES WAS BETTER THAN DAREDEVIL I DON’T KNOW HOW I JUST ASDFGHJKL

tumblr_lq2p5x3mwT1qht847

Sorry. My behaviour cires to heaven. Nevertheless, You have no idea how much I enjoyed this series.

I don’t know how it’s possible that  MCU is the place where we can find movies where  fields are made from rainbows and from the sky glitter rain is falling (Ant-Man) and movies so much similar to normal life (Jones) that sometimes you want to cry and in some magical way (Marvel!) it’s making sense.

What I did enjoy the most? Answer: everything. I love Jessica: she’s tough, independent and smart. She’s the ex-superhero who works now as a private detective. Her terrifying past is haunting her.  I can symptahise with her and I adore her. Of course I don’t commend her liking for alcohol, but her flaws makes her real. Krysten Ritter did a superb job playing her.

I loved minor character: the Jessica’s friend Trish, Malcolm. I loved the music. If I wanted I could write a whole  book about it, so ignoring some things, this series are one of the best I’ve ever watched.

About ignoring things. I can’t ignore one thing… person.

Kilgrave, Purple Man. Ugh.

giphy

What can I write about Jessica’s antagonist? David Tennant was always one of my favourite actors because of „Doctor Who”, however you know that actor is good, when you loathe and abhor the character he/she plays. Kilgrave, in my view, is the best and scariest  villian of MCU, written and played perfectly, coz he’s real. His… affection? Obsession? Yes, obsession over Jessica was frightening since people like him, albeit they can’t control minds, exist.

http://littlehobbit13.tumblr.com/post/133776596194/you-made-me-feel-something-id-never-felt-before

This made me feel  sick.

Do You know why I hate Kilgrave even more? Because I love purple colour. And now, when I see it, I think about him.

Kilgrave, you sugarsucker.

In the end, „Jessica Jones” was great. But You already know that, right? I liked it more than Daredevil. Of course there were some weak moments during 13 episodes and I think series would be better if they didn’t give us Kilgrave as a real character in 6 episode, but it doesn’t matter. If You haven’t watched  „Jessica Jones” yet, You should do it as fast as You can.  Unless You care about your eyesight, because I don’t care.

MY RATING: 100/10 [hypnotic]